[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
• Zobacz wątek - Mishowaty story

Teraz jest 08 maja 2024 11:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 mar 2013 23:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2008 16:40
Posty: 5743
Lokalizacja: wieś kolo Wroclawia
to poprobujcie pojezdzic po jakims terenie otwartym, wiesz symulujac normalna jazde uliczna, z Misha w bagazniku

_________________
/Aga - AusAuras@gmail.com

ACD is an addiction. probably the most healthy one



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2013 23:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 wrz 2012 20:34
Posty: 259
Lokalizacja: Wrocław
No to jutro opróżniamy bagażnik i jazda próbna:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2013 00:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2008 18:23
Posty: 1049
Lokalizacja: Zeleznikowa Wielka
psy raczej nie cierpia na klaustrofobie, raczej zamknieta przestrzeń je uspokaja. Konie miewają lek przed zabudowanymi i ciasnymi pomieszczeniami. Transporter plastikowy jest fajny, bo
lekki
łatwy do czyszczenia
lepiej zabezpiecza psa niz składana klatka
tańszy od klatki aluminiowej

klatka metalowa jest fajna bo
zwykle większa od transportera
tańsza
i tu sie korzyści kończą

nie wiąze psów w samochodzie bo w razie wypadku sie zabiją, albo kogos. Na ultra krótkiej lince nie przypniesz , długa nie zabezpiecza przed lataniem. Linka w ogóle chroni tylko ludzi, bo pies raczej ucierpi, nawet na szelkach.
oczywiście to tak w super teorii, bo czasem woże psy i luzem, na siedzeniach, z przodu, z tyłu, pod nogami...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2013 11:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 wrz 2012 20:34
Posty: 259
Lokalizacja: Wrocław
Oglądałam transportery i faktycznie kosztują nie mało :( , a poza tym wolałabym widzieć psa w czasie jazdy, a nie wyobrażać sobie najgorsze, czyli napad ataku klaustrofobii ( nawet jeśli psom to nie grozi;) ). Pewnie musielibyśmy zatrzymywać się co kilometr, żebym mogła upewnić się, że u psa wszystko ok :/. A co myślicie o kratce oddzielającej część bagażową?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2013 16:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2005 13:31
Posty: 1780
Ach, miec takie kombi, w którego bagażnik wejdzie klatka XXL...rozmarzyłam się :lol: Na cattledoga, nawet olbrzymiastego wystarczy klatka o długości 94 cm, wys. ok 66 (czyli L , lub IV), a myślę, że taka o długości 77 cm też by wystarczyła.
W IV wożę beauceronki, które mają po 34 kg i 64 cm. Po 2000 km w jedną stronę.
Jeśli chcesz psa przewozic w klatce/transporterze, polecałabym jednak transporter plastikowy. Najlepiej z atestem lotniczym; dużo wytrzyma, ale lekki nie jest! Dla Szelmy kupiłam "petmate", rozmiar dla cattledoga :supz: Ale na Miszę byłby za mały...potrzebowałby o numer większy.
Transporter nie zniszczy Ci samochodu! Metalową klatką podrapiesz plastiki i wytrzesz tapicerkę. W razie pawia, wszystko masz zachlapane.
A psy uwielbiają jeździc w takiej budzie! Spokój, brak dodatkowych bodźców, można wygodnie zaprzec się o ściany i spac, drzemkac, relaksowac się :D
I żadnych kocyków, które przesuwały by się i rzucały psem po ścianach! Podgumowana wykładzina, żeby nie leżał na plastiku, lub metalu (jeśli upierasz się przy klatce).
Jeśli jadę na trening, pakuję psy do klatek, bo wtedy mogę je zostawic w samochodzie. Otwieram okna i bagażnik i wiem, że nie wyjdą mi z samochodu. Bo warto wiedziec, że uchyloną szybę bardzo łątwo da się wyłamac. Pies, co prawda się nią nie pokaleczy, ale może gdzieś pójśc i zginąc, albo powiesic się za oknem...

Krata bagażowa, też dobry wynalazek. Jeśli jest zamontowana we właściwy sposób, a nie kratka dokupiona uniwersalna, którą można wstawic w bagażnik. No, to to jest porażka! Pies, gdy się o to oprze, przewraca konstrukcję na siebie, tak samo, jeśli miota się po samochodzie.

Aaa i jeszcze jedna ważna rzecz; zamykając psa w klatkę, lub transporter, który również z kraty ma drzwiczki, nie zostawiamy go w kolczatce, bo może się zahaczyc i udusic.

No właśnie, piszesz, że Misza szaleje...czas zając się jego wychowaniem.

_________________
Pozdrowienia od stada, co na obiad byka zjada!
www.astracanina.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2013 20:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2008 16:40
Posty: 5743
Lokalizacja: wieś kolo Wroclawia
no wiec my swoje jednak bedziemy dalej wiazac do zaglowka, jest szansa ze przy wypadku nas nje zabije, a jadac w trzy osoby z bagazem i dwoma / trzema psami njema opcji wstawienia kontenerow w ilosci sztuk odpowiedniej, ani klatek - takie realia :) a troche sie jezdzilo, a psy zawsze w komplecie z nami, wiec to nje kwestia fju bzdziu tylko njestety wymogow prawdy zycia vs prawdy ekranu

jak bysmy mieli vana to pewnie psy bylyby w transporterach takich co jak wypadaja z auta to nic im sie nje dzieje (sic!) ale ciagle balabym sie ze pozar, mnie wyciagaja z auta a psy sie pala w tych transporterach zywcem, rok temu byl powazny wypadek trenerki z psami gdzie sporo psow zginelo w aucie, ludzie pomagaja ludziom, bo to wazniejsze dla ratownikow, a ze smyczy (jak przezyje) to sie wyciagnie albo odgryzie smycz i zwieje, lepiej zeby zwial niz zostal we wraku - zreszta scenariusza wypadku nigdy nje zaplanujemy i nje przewidzimy co bedzie lepiej - ja mam swoje schizy na pkcie wybuchajacych aut, bo jezdzimy na gazie i jakos mi to (z racji dwoch wybuchnietych butli gazowych w dziecinstwie) dziala mocno na kore nadnerczy ;]

njemniej polecam transportery certyfikowane do przewozu zwierzat, przynajmniej w teorii powinny byc lepsze niz klatki

swoja droga ostatnie filmy krazace po necie z pasami i psem z przetraconym kregoslupem, byly sponsorowane przez firmy robiace transportery ;)

_________________
/Aga - AusAuras@gmail.com

ACD is an addiction. probably the most healthy one



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2013 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 wrz 2012 20:34
Posty: 259
Lokalizacja: Wrocław
Brrrrr, pewnie będę mieć dzisiejszej nocy koszmary:/ Absolutnie nie przewiduje wypadku!!! Superpies, faktycznie z kratką chciałam pójść na skróty i kupić uniwersalną, opierającą się o podłogę i sufit, ale fakt, jeśli Misha będzie tylko chciał to pewnie nie będzie wielką przeszkodą do pokonania. Niestety nigdzie na allegro nie znalazłam odpowiedniej dla modelu naszego auta. My (przynajmniej na tą chwilę) podróżujemy we dwójkę + 2 psy, także przestrzeni co niemiara. Czy zamiast klatki bardziej odpowiednie byłoby takie rozwiązanie?
http://allegro.pl/59z-klatka-xxl-transp ... 00722.html
Zakup planuję także pod kątem stworzenia dla Mishy "jego miejsca" w domu (tradycyjne posłania Misha pożera z nieustającą pasją), dlatego obecnie śpi na kocu, który z nieznanych przyczyn traktuje dobrze.
Co do wychowania... wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd... :oops:
Misha jak jest nieposłuszny to robi to z taką gracją, jakby samo tak wyszło, a on wcale nie chciał... mistrz aktorstwa i bardzo trudno się na niego gniewać. Przy nas zachowuje się względnie dobrze, gorzej podczas naszych nieobecności. Ostatnio odkryliśmy, że jeśli psy są pozamykane osobno, to jest mniej zniszczeń, szkoda, że tak późno na to wpadliśmy:/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2013 19:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2005 13:31
Posty: 1780
Zapytaj w serwisie, o kratkę do swojego samochodu, jak masz wolne 700-1500 zł, kupisz na zamówienie.

Zagadnienie przewozu psów analizowałam z każdej strony. Jeśli tylko mogę, wiozę psa w szelkach, zapięte do zagłówka - pies ma swobodę ruchu, a w razie hamowania zostaje na swoim miejscu. Nie używam "pasów dla psów" ponieważ szelki takie są niewytrzymałe i podczas cwiczeń obrony pękają!!! :shock: Pies, który jest trzymany przez człowieka i gwałtownie skoczy jest w stanie to zerwac!!! A przecież w razie zderzenia siła jet o wiele większa. Używam szelek do obrony :)

Aga, ja mam z kolei wizję, że coś mi wjeżdża w kufer, nie da się go otworzyc i klatki też się nie da otworzyc, bo to wszystko się blokuje :Hangman:

Miszowa, czy Misza jest przyzwyczajony do klatki? Bo jeszcze tak może byc, że chłopak postanowi z niej wyjśc, uwierz, jeśli postanowi , to wyjdzie. Nawet ten transporter, którym się zainteresowałaś, jest z miękkiego aluminium i cienkiej "dykty". Ostatnio na fb ktoś pokazywał taki, jak po wybuchu granatu 8)

I jeszcze waga; 20 kg. Taki mebel, to jednak na stałe trzeba zainstalowac w samochodzie. Jakoś sobie nie wyobrażam, żebym wzięła coś takiego pod pachę, w drugą rękę psa i poszła z tym do samochodu :lol: (Tak, nawet ja raczej nie dałabym rady ](*,) )

W domu najwygodniejsza będzie klatka. Porządna polska z metalową podłogą. Eleganckie, lekkie i pokryte tworzywem są nietrwałe, bo z cienkiego drutu.

Szelmy nie odważyłabym się przewozic luzem, ani zostawic luzem. Za jakieś 4 lata spróbuję :snakeman:

_________________
Pozdrowienia od stada, co na obiad byka zjada!
www.astracanina.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2013 21:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2008 18:23
Posty: 1049
Lokalizacja: Zeleznikowa Wielka
szukając miejsca dla psa w aucie, nie znajdzie sie bezpiecznego. Zawsze cos sie moze zdarzyc. Albo we mnie ktos walnie od tylu, albo przeleci na lekko rozowym walnie w bok...Chcialabym miec vw transportera, zeby w bagazniku zamontowac stałe metalowe klatki, na nich byloby miejsce na graty, ewentualnie okazyjnie mozna dorzucic psy w transporterach plastikowych. I miejsce dla nas. I zeby mial naped na 4, i klime w bagazniku...i zeby byl zielony :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2013 00:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 wrz 2012 20:34
Posty: 259
Lokalizacja: Wrocław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2013 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2005 13:31
Posty: 1780
Klatka jest wielofunkcyjna, można ją złożyc prawie na płasko, można zabudowac, żeby nie straszyła.
Bez wyrzutów sumienia kup taką o długości ok 92-94 cm. Jest szansa, że wejdzie do bagażnika.
Zanim kupisz, obejrzyj klatki w sklepie, a potem taką samą zamów w necie, najprwdopodobniej będzie taniej.
Jak już będziesz ją miec, rozstaw, PODŁUŻ COŚ POMIĘDZY KLATKĘ I PODŁOGĘ, żeby nie hałasowała, bo pies może się wystraszyc.
No i przyzwyczajaj :D Powinno pójśc gładko, no chyba że Misha jest "koperfild" 8)

_________________
Pozdrowienia od stada, co na obiad byka zjada!
www.astracanina.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2013 19:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2009 20:46
Posty: 513
Lokalizacja: Suwałki
ja pod klatkę- a właściwie między metalowym dnem, a podłogą klatki miałam karton (z opakowania klatki :P) i nie hałasowała(albo chociaż trochę mniej). Z wielkością trochę przegłam, bo razem z psem mieściła się na siedząco człowiek(może nie wielkolud jakiś, ale bez problemu), później tą kolubrynę mogliśmy wozić tylko w musso i jak była w bagażniku klatka, to już nic więcej się nie mieściło(jakieś lekkie szpargały na wierzch, ale obok nic... teraz klatka leży na strychu, już mi na szczęście nie potrzebna i mam nadzieję, że nie będę musiała do niej wracać. My na spodzie mieliśmy przyklejoną zieloną wykładzinę (z pola mini-golfowego) ale to jak Many był już taki trochę większy, bo za młodziaka, to by ją pewnie zjadł :P

osobiście do transportu polecam, w sumie w podróżach, to Maniek z nas wszystkich miał najlepiej- my jak korniszony, Grilla pod nogami, a królewicz sobie leżał na całą długość wyciągnięty... w razie wypadków- no cóż... mogłoby być nieprzyjemnie, choć i tak na takie trasy jechała za nami jeszcze przyczepa z koniem, więc wszyscy byliśmy jednakowo "zagrożeni". Chyba nie ma idealnie bezpiecznego "pudła" czy szelek do transportu psa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2013 09:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 wrz 2012 20:34
Posty: 259
Lokalizacja: Wrocław
No to mamy klatkę, ostatecznie niestety rozm L (ale to dłuższa historia, pierwotnie kurier przywiózł XL. Z czystego lenistwa, zamiast pomierzyć solidnie bagażnik, znaleźliśmy na stronie www specyfikację naszego wozu i jak byk było napisane: szerokość jak na XXL. Niestety ów specyfikacja nie uwzględniła spłyceń nadkoli... my też ich nie uwzglęniliśmy:/. Klatka oczywiście była za duża, albo raczej bagażnik za mały. Wskoczyliśmy więc do samochodu i od razu pojechaliśmy wymienić - wycieczka aż pod Wałbrzych. Pan sprzedawca bardzo miły, powiedział, że nie my pierwsi i pewnie nie ostatni i na poprawę nastroju dostaliśmy w prezencie całe pudło przysmaków i zabawkę dla Mishałka).
Klatka obecnie stoi w mieszkaniu i pomalutku przyzwyczajamy się. Misha dostaje w środku przysmaki, a dziś nawet w środku zjadł śniadanie. Wchodzi do niej odważnie, ale i tak za parę sekund wyłazi. Do wnętrza wpakowaliśmy wykładzinę Mishy (posłania zjadał) i jego śmierdzący kocyk, mieliśmy nadzieje, że będzie tam spać w nocy, ale Misha wyjął kocyk i zasnął pod łóżkiem:/
Dziś dzień kolejny oswajania klatki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2013 21:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 wrz 2012 20:34
Posty: 259
Lokalizacja: Wrocław
Jako, że forum powróciło, trzeba powrzucać kilka zaległych fotek. Misha okres świąt spędził u Zbójeckiej Sagi, a efekty tego pobytu na zdjęciach poniżej:) Bardzo serdecznie chcę podziękować za troskliwą opiekę nad Mishałkiem i śnieżne szaleństwo :D i nie możmy doczekać się kolejnej wizyty!

Misha and Natti w akcji!!!















Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2013 02:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2010 15:35
Posty: 179
Lokalizacja: Wrocław
Świetne zdjęcia ! Misha ma niewątpliwie talent, miny strzela bezbłędne :) Świetnie wyglądają z Nattinką :D

_________________
Magda & Szynka
"... prawdziwa moja miłość nazywa się Ajrisz... :) "


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL